YUFERING Open Science Calendar 2023.

Savez YUFE (Young Universities for the Future of Europe) projektom YUFERING prihvaća izazov Europske komisije u promicanju praksi otvorene znanosti, društvenog angažmana, poticanja cirkulacije mozgova i znanja te jačanje akademsko-poslovne suradnje tako što učinkovito doprinosi pilotiranju potrebnih transformacija za poboljšanje i usklađivanje uvjeta za istraživanje i inovacije u Europi.

YUFERING predlaže revolucionarne akcije transformacije koje će partnere dovesti korak bliže stvaranju i ostvarivanju zajedničke vizije istraživanja i inovacija, posvećenih otvorenoj znanosti.

Radna skupina 5 projekta YUFERING predvođena Sveučilištem Carlos III u Madridu ima za cilj stvoriti YUFE strategiju otvorene znanosti i postaviti ju kao „novo normalno“ tijekom i nakon COVID-19 krize na YUFE sveučilištima.

Kalendar otvorene znanosti za 2023. godinu ima za cilj povećati svijest istraživača o praksama otvorene znanosti.

Kalendar možete preuzeti ovdje: kalendar 2023.