Radionica: Plan upravljanja istraživačkim podacima

Sveučilište u Rijeci, u suradnji sa Centrom za otvorenu znanost Sveučilišne knjižnice Rijeka i Sveučilišnim računskim centrom Srce iz Zagreba, organizira online radionicu Plan upravljanja istraživačkim podacima povodom objavljenih natječaja ”UNIRI projekti iskusnih znanstvenika 2023.” i ”UNIRI projekti mladih znanstvenika 2023.” koja će se održati u četvrtak, 19. listopada s početkom u 10:00 sati putem platforme MS Teams.

Datum: 19. listopada 2023., četvrtak

Vrijeme: 10:00 – 11:30 sati

Mjesto: online, MS Teams

Prijava sudjelovanja je obavezna na poveznici: https://forms.gle/weCWPa87KkqxMDau9

Program radionice:

Plan upravljanja istraživačkim podacima – kako ispuniti obrazac PUP?

Predavači:
Ivana Dorotić Malič, Centar za otvorenu znanost, Sveučilišna knjižnica Rijeka
Branka Turk, Centar za otvorenu znanost, Sveučilišna knjižnica Rijeka
dr. sc. Kristina Posavec, Sveučilišni računski centar (Srce), Zagreb
Matko Horvat, Sveučilišni računski centar (Srce), Zagreb

11:15-11:30 Pitanja

Plan upravljanja istraživačkim podacima (PUP), prema definiciji Europske komisije, ključan je element za kvalitetno upravljanje podacima koji će biti prikupljeni, obrađeni i generirani tijekom istraživanja i/ili projekta. Riječ je o dokumentu koji sažeto i jasno opisuje postupak i način na koji će se postupati s podacima prikupljenim tijekom i nakon projekta.

Sveučilište u Rijeci poziva sve zainteresirane znanstvenike i istraživače Sveučilišta da se prijave na radionicu gdje će moći saznati više o pravilnom načinu popunjavanja PUP obrasca.