Omogućen pristup RapidILL globalnom servisu za digitalnu dostavu preslika članaka i poglavlja iz knjiga

Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu omogućuje pristup RapidILL globalnom servisu za digitalnu dostavu preslika članaka i poglavlja iz knjiga iz više od 500 sveučilišnih i visokoškolskih knjižnica diljem svijeta. Usluga se temelji na tehnologiji računalstva u oblaku, a namijenjena je svim korisnicima Knjižnice te knjižnicama korisnicama usluge Međuknjižnične posudbe NSK.

Usluga se korisnicima ne naplaćuje jer je trogodišnje korištenje servisa RapidILL financijski osigurano zajedničkom suradnjom Sveučilišta u Zagrebu i Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu, u okviru ulaganja u osnaživanje kapaciteta visokoškolske i znanstvene infrastrukture.

Korisnici Sveučilišne knjižnice Rijeka ovim putem mogu doći do članaka iz stranih časopisa i zbornika  i poglavlja iz knjiga bez naknade.

Zahtjev je potrebno uputiti putem obrasca za međuknjižničnu posudbu.

Više informacija na letku.