“Otvorena znanost UNIRI” – nova mrežna stranica sa sadržajima o otvorenoj znanosti

Na mrežnim stranicama Sveučilišne knjižnice dostupno je novo mrežno mjesto “Otvorena znanost UNIRI”.

Stranica prati novosti i aktualnosti iz svijeta otvorene znanosti, sadrži informacije o aktivnostima Centra za otvorenu znanost koji djeluje u sklopu Sveučilišne knjižnice Rijeka te pruža uvid u dokumente i aktivosti Sveučilišta na području otvorene znanosti.

Na stranici se mogu pratiti i aktivnosti Sveučilišta u projektima otvorene znanosti u sklopu mreža YUFE i YERUN (DIOSI, YUFERING i OPUS).
Centar za otvorenu znanost kroz mrežnu stranicu pruža potporu u provođenju Politike otvorene znanosti Sveučilišta u Rijeci kroz ponuđene edukacije i ostale aktivnosti poput Open Science Cafea.

Na stranici se može pratiti kalendar događanja vezanih uz otvorenu znanost (online eventi, edukacije, konferencije), a korisnici koji žele primati direktne obavijesti putem e-maila imaju se mogućnost prijaviti na newsletter stranice.

Mrežnoj stranici Otvorena znanost UNIRI možete pristupiti ovdje.