EduDoc – nova mreža stranica za studente doktorskih studija

Sveučilišna knjižnica Rijeka predstavlja novu mrežnu stranicu EduDoc, virtualno mjesto za studente doktorskih studija.

Stranica svojim sadržajem prati proces pisanja i izdavanja radova, sadrži vrijedne informacije o pretraživanju literature, upravljanju i pohrani informacija, objavljivanju radova u časopisima i institucijskom repozitoriju, vidljivosti radova te sadržava kompletan vodič kroz teme otvorene znanosti (objavljivanje u otvorenom pristupu i otvoreni istraživački podaci).

Cilj nam je studentima doktorskih studija pružiti sveobuhvatan vodič kroz sve faze istraživačkog rada i predstaviti mogućnosti koje pruža otvorena znanost, stoga je stranica bogato opremljena informacijama i uputama.

Mrežna stranica EduDoc sadržajno prati program cjeloživotnog učenja „Informacijski alati za istraživače“ i ostale aktivnosti Centra za otvorenu znanost Sveučilišne knjižnice Rijeka.
Izrađena je u sklopu aktivnosti projekta OPUS (Open and Universal Science) koji razvija mjere koordinacije i podrške za reformu procjene istraživanja i istraživača prema sustavu koji potiče i nagrađuje istraživače da preuzmu prakse otvorene znanosti u kojem knjižnica kao partner Sveučilišta u Rijeci aktivno sudjeluje.

EduDoc – video