Journal Citation Reports

Opis baze

Journal Citation Reports je citatna baza podataka koja pomoću citiranosti objavljenih radova omogućuje sustavno i objektivno određivanje važnosti časopisa unutar nekog znanstvenog područja. JCR baza pruža citatne podatke te podatke o faktorima odjeka časopisa koji olakšavaju evaluaciju znanstvenih časopisa.

Informacijski servis

Thomson Reuters

Pravo pristupa

sve sastavnice Sveučilišta u Rijeci

Pretraživanje baze iz ustanove Sveučilišta u Rijeci

Pristup izvan ustanove

Za pristup JCR-u izvan ustanove potrebno se prvo ulogirati na platformu Web of Science i otvoriti individualni korisnički račun, a potom izravno pristupiti  odabirući  traženu bazu u gornjem pregledniku. Kako se ulogirati i otvoriti individualni korisnički račun pogledajte  ovdje.