MEDLINE (EBSCO)

Opis baze

MEDLINE je bibliografska baza podataka, a pruža relevantne informacije iz područja biomedicine i zdravstva, populacijske i reproduktivne biologije te drugih područja vezanih uz medicinu i brigu o zdravlju (sestrinstvo, stomatologija, veterinarstvo, zdravstveni sustavi).Velik broj bibliografskih zapisa u bazi MEDLINE sadrži link prema članku u punom tekstu koji su arhivirani u bazi PubMed Central ili u bazama drugih izdavača. Ova baza podataka ima ugrađen rječnik kontroliranih izraza MeSH koji olakšava pretraživanje.

MEDLINE-u je osiguran pristup putem nacionalne licence, putem više sučelja: Ovid, EBSCOhost i Web of Science.

Informacijski servis
EBSCO