Program cjeloživotnoga obrazovanja „Informacijski alati za istraživače“

U Sveučilišnoj knjižnici Rijeka pokrenut je program cjeloživotnoga obrazovanja „Informacijski alati za istraživače“ s ciljem zadovoljavanja potrebe da se u populaciji istraživača, osobito pripadnika Sveučilišta u Rijeci, prošire znanja i vještine korištenja suvremenih alata za upravljanje znanstvenim informacijama potrebnima u istraživačkom radu, kao i alata za učinkovito predstavljanje znanstvenih radova široj znanstvenoj i društvenoj zajednici u cilju povećanja znanstvene produktivnosti i globalne vidljivosti rezultata znanstvenih istraživanja.

Program je namijenjen istraživačima zaposlenicima Sveučilišta u Rijeci. Za pohađanje ovog programa mogu se javiti i oni istraživači u javnom i privatnom sektoru koji djeluju izvan visokoškolskog sustava.

Program traje od 15. listopada do 10. prosinca 2018. godine.

Vrsta programa: Program usavršavanja bez ECTS bodova

Uvjeti upisa na program:  Završen sveučilišni diplomski studij

Opis programa: Program se sastoji od pet predmeta koji kronološki prate proces izrade, objavljivanja i vrednovanja znanstvenog rada. Svaki predmet izvodi se kao jednodnevna edukacija koja se sastoji od predavanja, radionice i vježbi. Polaznici mogu odabrati pohađanje jedne, više ili svih nastavnih cjelina.

Cijena programa: 500,00 kuna po odabranom predavanju

Popis predmeta:
1.Informacijske službe i usluge za istraživače
2.Alati za pretraživanje znanstvenih izvora
3.Alati za upravljanje znanstvenim informacijama
4.Alati za objavljivanje znanstvenih radova
5.Alati za vrednovanje i postizanje vidljivosti  znanstvenog rada

Završetkom programa polaznici će moći navesti, opisati i učinkovito koristiti:
-informacijske službe i usluge namijenjene istraživačima
-alate za pretraživanje i upravljanje znanstvenim informacijama
-alate za objavljivanje znanstvenih radova
-alate za vrednovanje i postizanje vidljivosti znanstvenog rada

Način završetka programa: Odslušana predavanja, radionice i vježbe unutar pohađanih predmeta.

Po odslušanim predavanjima, radionicama i vježbama, polaznicima će biti uručena svjedodžba.

Mjesto održavanja: Sveučilišna knjižnica Rijeka, Dolac 1, 51000 Rijeka, znanstveno-istraživačka čitaonica

Rok za prijave: 8. listopada 2018.

Program cjeloživotnoga obrazovanja: