SKUPNI KATALOG SVEUČILIŠTA U RIJECI

PRETRAŽIVANJE SKUPNOG KATALOGA SVEUČILIŠTA

Pretraživanje baza podataka

"Istraživački podaci - što s njima?"

U sklopu projekta RDA Europe 4.0 (Research Data Alliance) Sveučilišni računski centar - Srce će u suradnji sa Sveučilišnom knjižnicom Rijeka održati RDA jednodnevni događaj pod nazivom „Istraživački podaci - što s njima?“. Cilj događanja je knjižničarima, financijerima, izdavačima, znanstvenicima i istraživačima približiti ciljeve, smjernice i rezultate projekta koji je usmjeren na otvoreno dijeljenje i ponovnu upotrebu istraživačkih podataka te ga ujedno diseminirati znanstvenoj i istraživačkoj zajednici.

Mjesto: Akvarij - kongresni centar Sveučilišta u Rijeci (Kampus, Trsat)
Datum: 27.02.2020. (četvrtak)
Vrijeme održavanja: 9:30 – 15:15 sati
Prijava na događaj: PRIJAVA

Na događaj su dobrodošli svi zainteresirani, no ipak ističemo da je program podijeljen u tri dijela pri čemu je prvi dio namijenjen prvenstveno urednicima repozitorija u Dabru i knjižničarima, a drugi dio znanstvenicima, istraživačima i studentima poslijediplomskih i doktorskih studija. Treći dio je namijenjen svim zainteresiranim sudionicima koji žele saznati na koji način unijeti istraživačke podatke u repozitorij.

PROGRAM i sažeci izlaganja

9:30-10:00 Registracija

Uvod: Što je RDA (Draženko Celjak, Srce)

23 smjernice: podrška za upravljanje istraživačkim podacima - pregled RDA output-a (Ivana Turk, Gradska i sveučilišna knjižnica Osijek)