Prvo predavanje iz trećeg ciklusa "Colloquia Fluminensia"

Prvo ovogodišnje predavanje iz trećeg ciklusa predavanja "Colloquia Fluminensia - razgovori s baštinom" pod nazivom „Kristina Adamich-Scott, riječka posjednica i dobrotvorka“ održat će prof. dr. sc. Irvin Lukežić u srijedu, 20. veljače u 18.00 sati u dvorani izložbe Glagoljica.

Ulaz slobodan

POZIVNICA

U predavanju će biti riječi o riječkoj posjednici i dobrotvorki Kristini Adamich Scott (1790.-1878.). Rođena je u vrlo bogatoj i utjecajnoj obitelji Andrije Ljudevita Adamicha, koji je bio uspješan veletrgovac, tvorničar i poduzetnik, utemeljitelj Gradskoga kazališta. Majka joj je potjecala iz poznate riječke patricijske obitelji Barčić, čiji je najpoznatiji član bio dr. Erazmo Barčić, riječki odvjetnik i političar.