Naslovnica

Produžene prijave za program cjeloživotnog učenja "Informacijski alati za istraživače"

Produžene su prijave za program cjeloživotnog učenja Sveučilišne knjižnice Rijeka „Informacijski alati za istraživače“ do popune slobodnih mjesta.

Program je osmišljen sa ciljem zadovoljavanja potrebe da se u populaciji istraživača, osobito pripadnika Sveučilišta u Rijeci, prošire znanja i vještine korištenja suvremenih alata za upravljanje znanstvenim informacijama potrebnima u istraživačkom radu, kao i alata za učinkovito predstavljanje znanstvenih radova široj znanstvenoj i društvenoj zajednici u cilju povećanja znanstvene produktivnosti i globalne vidljivosti rezultata znanstvenih istraživanja.

Program je namijenjen istraživačima zaposlenicima Sveučilišta u Rijeci. Za pohađanje ovog programa mogu se javiti i oni istraživači u javnom i privatnom sektoru koji djeluju izvan visokoškolskog sustava.

Program traje od 15. listopada do 10. prosinca 2018. godine.

Vrsta programa: Program usavršavanja bez ECTS bodova

Uvjeti upisa na program:  Završen sveučilišni diplomski studij

Opis programa: Program se sastoji od pet predmeta koji kronološki prate proces izrade, objavljivanja i vrednovanja znanstvenog rada. Svaki predmet izvodi se kao jednodnevna edukacija koja se sastoji od predavanja, radionice i vježbi. Polaznici mogu odabrati pohađanje jedne, više ili svih nastavnih cjelina.

Cijena programa: 500,00 kuna po odabranom predavanju

Popis predmeta:
1.Informacijske službe i usluge za istraživače
2.Alati za pretraživanje znanstvenih izvora
3.Alati za upravljanje znanstvenim informacijama
4.Alati za objavljivanje znanstvenih radova
5.Alati za vrednovanje i postizanje vidljivosti  znanstvenog rada

Završetkom programa polaznici će moći navesti, opisati i učinkovito koristiti:
-informacijske službe i usluge namijenjene istraživačima
-alate za pretraživanje i upravljanje znanstvenim informacijama
-alate za objavljivanje znanstvenih radova
-alate za vrednovanje i postizanje vidljivosti znanstvenog rada

Način završetka programa: Odslušana predavanja, radionice i vježbe unutar pohađanih predmeta.

Po odslušanim predavanjima, radionicama i vježbama, polaznicima će biti uručena svjedodžba.

Mjesto održavanja: Sveučilišna knjižnica Rijeka, Dolac 1, 51000 Rijeka, znanstveno-istraživačka čitaonica.

Program cjeloživotnoga obrazovanja: