Webinar „Kako kvalitetno organizirati i upravljati istraživačkim podacima“

Nacionalni Research Data Alliance (RDA) čvor održat će webinar pod nazivom „Kako kvalitetno organizirati i upravljati istraživačkim podacima“.

U pripremu i održavanje webinara, osim Srca uključene su sljedeće ustanove: Sveučilišna knjižnica Rijeka, Sveučilišna knjižnica u Splitu, Gradska i sveučilišna knjižnica Osijek te Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu.

Srce se pridružilo međunarodnom Tjednu otvorenoga pristupa koji se ove godine održava od 19. do 25. listopada 2020. organizacijom webinara na kojem će biti predstavljen nedavno objavljen priručnik o upravljanju istraživačkim podacima pod nazivom „Istraživački podaci – što s njima?“. Cilj webinara je informirati zajednicu o mogućnostima vezanim uz čuvanje, objavu i organizaciju istraživačkih podataka s posebnim naglaskom na postupke imenovanja, organizacije i verzioniranja podataka.

Datum: 20.10.2020. (utorak)

Vrijeme održavanja: 10:00 – 11:30 sati

Prijava na događaj: REGISTRACIJA

Soba za webinar: Poveznica za ulazak u webinar