hr HR en EN
Upravljanje istraživačkim podacima – novi tečaj hrvatskog RDA čvora

Srce kao koordinator nacionalnog Research Data Alliance (RDA) čvora u suradnji s autoricama iz Sveučilišne knjižnice Rijeka, Sveučilišne knjižnice u Splitu, Gradske i sveučilišne knjižnice Osijek te Nacionalne i sveučilišne knjižnice u Zagrebu izradilo je online tečaj „Upravljanje istraživačkim podacima“.

Tečaj je namijenjen istraživačima, studentima i nastavnicima svih smjerova na svim fakultetima, knjižničarima i podatkovnim entuzijastima koji žele saznati više o upravljanju istraživačkim podacima tijekom životnog ciklusa podataka.

Po završetku tečaja polaznici će steći potrebna znanja o upravljanju istraživačkim podacima nevezano za znanstvenu disciplinu kojom se bave i unutar koje djeluju. Tečaj je koncipiran na način da ga svatko može pratiti, te ne zahtijeva od polaznika potrebna predznanja i vještine. Riječ je o osnovnom tečaju tijekom kojeg polaznici stječu znanja o osnovnim koracima, pojmovima i načinima upravljanja istraživačkim podacima.

Upis i trajanje tečaja nisu vremenski ograničeni te polaznici tečaj mogu pohađati vlastitim tempom. Sve cjeline tečaja su istovremeno otvorene pa polaznici mogu prolaziti kroz cjeline redom ili mogu pregledati samo dijelove tečaja koji ih zanimaju.

Polaznicima koji su tečaj pregledali u cijelosti i riješili sve provjere znanja, dodjeljuje se potvrda o završenom tečaju i digitalna značka.

Tečaj prati sve faze životnog ciklusa istraživačkih podatka te je podijeljen u 6 cjelina: Uvod u upravljanje istraživačkim podacima, FAIR načela i podaci, Imenovanje, organizacija, verzioniranje datoteka i formati istraživačkih podataka, Dokumentacija i pouzdano čuvanje istraživačkih podataka, Upravljanje osobnim i osjetljivim istraživačkim podacima te Objava i ponovno korištenje istraživačkih podataka.

Tečaj je dostupan u kategoriji pod nazivom „Tečajevi o platformama, alatima i dobrim praksama u životnom ciklusu istraživanja“.

(Izvor: dabar.srce.hr)

SVEUČILIŠNA KNJIŽNICA RIJEKA
DOLAC 1, 51000 RIJEKA
OIB 84122581314

INFORMACIJE I POSUDBA
tel. 051/336-129
Mail: posudba.svkri@svkri.hr

1. Radno vrijeme
  2. Javna nabava
  3. Natječaji

Radnim danom

Subotom

Nedjeljom

Čitaonice

/

Posudba

/

Posjet izložbi Glagoljica tijekom cijele godine putem online prijave ili po dogovoru na tel. 336-129. Građa iz zatvorenog spremišta naručuje se najkasnije 15 minuta prije završetka rada posudbe. U vrijeme kada Knjižnica ne radi, koristite usluge putem naših web stranica.

Sveučilište u Rijeci, Sveučilišna knjižnica Rijeka je, sukladno članku 6. stavku 1. točki 3. Zakona o javnoj nabavi („Narodne novine  broj 120/16), obveznik je primjene istoga.
Sve objave javnih nabava za nabave čija je procijenjena vrijednost jednaka ili veća od 200.000,00 kn za robe i usluge, odnosno, 500.000,00 kn za radove objavljuju se u Elektroničkom oglasniku javne nabave Republike Hrvatske. Nabava vrijednosti do 200.000,00 kn (roba, usluge) odnosno do 500.000,00 kn (radovi), tzv. jednostavna nabava, provodi se temeljem Pravilnika o jednostavnoj nabavi Sveučilišne knjižnice Rijeka.

Više...

Natječaj za popunu radnog mjesta dipl. knjižničar/dipl. knjižničarka

- natječaj

- obavijest o ishodu natječajnog postupka