Prijave za program cjeloživotnog učenja „Informacijski alati za istraživače“

Sveučilišna knjižnica Rijeka poziva zainteresirane znanstvenike i istraživače Sveučilišta u Rijeci da se prijave na program cjeloživotnoga učenja „Informacijski alati za istraživače“.

Program je nastao s ciljem proširivanja znanja i vještina u korištenju suvremenih alata za upravljanje znanstvenim informacijama potrebnima u istraživačkom radu, kao i alata za učinkovito predstavljanje znanstvenih radova široj znanstvenoj i društvenoj zajednici u cilju povećanja znanstvene produktivnosti i globalne vidljivosti rezultata znanstvenih istraživanja.

Trajanje programa:  od 24. do 27. studenoga 2020.

Uvjeti pohađanja programa: Završen sveučilišni diplomski studij.

Opis programa: Program se sastoji od pet predmeta koji kronološki prate proces izrade, objavljivanja i vrednovanja znanstvenog rada. Polaznici mogu odabrati pohađanje jedne, više ili svih radionca.

Raspored održavanja radionica:

24.11.2020.

10:00-11:00 Informacijske službe i usluge za istraživače
11:00-13:00 Alati za pretraživanje znanstvenih izvora

25.11.2020.

10:00-13:00 Alati za upravljanje znanstvenim informacijama

26.11.2020.

10:00-13:00 Alati za objavljivanje znanstvenih radova

27.11.2020.

10:00-13:00 Alati za vrednovanje i postizanje vidljivosti znanstvenog rada

Po odslušanim predavanjima, radionicama i vježbama, polaznicima će biti uručena svjedodžba.

Program će se održati na daljinu, putem platforme MS Teams. Link za prijavu će biti poslan polaznicima nakon prijave na e-mail.

Broj mjesta po radionici: 25

Program cjeloživotnoga učenja:

Nastavni plan i program „Informacijski alati za istraživače“