hr HR en EN
Predavanje Autentičnost - krivotvorine i kopije umjetnina u Godini čitanja – uz Dan hrvatskih knjižnica

U Sveučilišnoj knjižnici će se u srijedu, 10. studenoga 2021. u  18 sati (dvorana izložbe Glagoljica, Dolac 1), povodom Dana hrvatskih knjižnica koji se obilježava 11. 11., održati drugo izlaganje u sklopu nacionalnog programa Godina čitanja.

Naslov izlaganja: Autentičnost - krivotvorine i kopije umjetnina, uz razgovor o knjizi Erma Hermenes, Tina Fiske: Art conservation and authenticities, materials, concept, context, Archetype.

Predavačica: konzervator – restaurator Maja Sučević Miklin, doc. mag. art.

Izlaganje je dio programa  RestaURAtori u knjižnicama, koji provode Udruga URA i Hrvatsko restauratorsko društvo. Edukacijom o zaštiti, očuvanju i obnovi umjetnina i starih predmeta građanima se nastoji približiti konzervatorsko-restauratorska djelatnost i podići svijest o trajnoj važnosti baštine.

U sklopu provedbe projekta građani imaju prilike vidjeti izložbu postera članova Hrvatskog restauratorskog društva i partnerskih strukovnih udruženja iz inozemstva.

Program se održava u organizaciji Hrvatskog restauratorskog društva i Udruge učenja, rada i aktivnog građanstva – URA i sufinanciran je sredstvima Ministarstva kulture i medija putem Poziva za dodjelu potpora programima koji potiču čitanje i razvoj čitateljske publike u kulturi RH u 2021. godini.

ULAZ SLOBODAN, UZ OBVEZNO PRIDRŽAVANJE PROPISANIH EPIDEMIOLOŠKIH MJERA

autenticnostPlakat

SVEUČILIŠNA KNJIŽNICA RIJEKA
DOLAC 1, 51000 RIJEKA
OIB 84122581314

INFORMACIJE I POSUDBA
tel. 051/336-129
Mail: posudba.svkri@svkri.hr

1. Radno vrijeme
  2. Javna nabava
  3. Natječaji

Radnim danom

Subotom

Nedjeljom

Čitaonice

/

Posudba

/

Posjet izložbi Glagoljica tijekom cijele godine putem online prijave ili po dogovoru na tel. 336-129. Građa iz zatvorenog spremišta naručuje se najkasnije 15 minuta prije završetka rada posudbe. U vrijeme kada Knjižnica ne radi, koristite usluge putem naših web stranica.

Sveučilište u Rijeci, Sveučilišna knjižnica Rijeka je, sukladno članku 6. stavku 1. točki 3. Zakona o javnoj nabavi („Narodne novine  broj 120/16), obveznik je primjene istoga.
Sve objave javnih nabava za nabave čija je procijenjena vrijednost jednaka ili veća od 200.000,00 kn za robe i usluge, odnosno, 500.000,00 kn za radove objavljuju se u Elektroničkom oglasniku javne nabave Republike Hrvatske. Nabava vrijednosti do 200.000,00 kn (roba, usluge) odnosno do 500.000,00 kn (radovi), tzv. jednostavna nabava, provodi se temeljem Pravilnika o jednostavnoj nabavi Sveučilišne knjižnice Rijeka.

Više...

Natječaj za popunu radnog mjesta dipl. knjižničar/dipl. knjižničarka

- natječaj

- obavijest o ishodu natječajnog postupka