Posudba građe u Sveučilišnoj knjižnici Rijeka

1. veljače 2021. godine Sveučilišna knjižnica Rijeka počela je u punoj snazi primijenjivati Pravilnik o obveznom primjerku (Na temelju članka 39. stavka 7. Zakona o knjižnicama i knjižničnoj djelatnosti (»Narodne novine«, broj 17/19 i 98/19).

Pravilnik jasno kazuje da se građa pristigla u knjižnicu obveznim primjerkom može koristiti samo u prostoru knjižnice, a jednako se primijenjuje i u ostalim sveučilišnim knjižnicama javnih sveučilišta u RH.

Upravo zbog primjene pune zakonske regulative u RH knjižnica je pristupila preuređenju prostora prije nego što je Pravilnik u potpunosti stavila „na snagu“ kako bi osigurala korisnicima dezinficirani i ugodni radni prostor za korištenje građe.

Osim korištenja u čitaonicama, knjižnica nudi i alternativne načine dostupnosti obveznog primjerka, što je prikazano u priloženom dokumentu.

Posudba građe u Sveučilišnoj knjižnici Rijeka