Rad Sveučilišne knjižnice Rijeka tijekom predstojeće obustave nastave na Sveučilištu od 16.3.2020.godine

Sveučilišna knjižnica Rijeka u skladu s preporukama Ministarstva obrazovanja i sporta u predstojećem razdoblju neće raditi za korisnike, obustavljamo i noćni rad u čitaonicama. Knjižnica će osigurati svim studentima i zaposlenicima Sveučilišta redovitu posudbu građe potrebne za nesmetano obavljanje nastave.

• Svi studenti i zaposlenici Sveučilišta mogu putem e-maila: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. naručiti građu do 11.00 sati radnim danom i podići isti dan u vremenu od 12.00 do 14.00 sati u prostoru Knjižnice, istu uslugu mogu koristiti studenti i zaposlenici Podružnice Kampus (zgrada Sveučilišnih odjela) u istom periodu putem e-maila: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
  • Knjižnica će osigurati da sva naručena građa putem e-maila bude pripremljena prema imenu korisnika u navedenom periodu
  • knjige se vraćaju isključivo putem knjigomata koji je dostupan 24 sata
  • Ova se usluga odnosi samo na studente i zaposlenike Sveučilišta, za sve ostale korisnike knjižnica se zatvara
  • Subotom i nedjeljom posudba Knjižnice neće raditi
  • Sve čitaonice se zatvaraju
  • Studenti i zaposlenici u ovom periodu mogu posuditi do 5 primjerka građe na mjesec dana, a ne 3 kao do sada, iste mogu produljiti još mjesec dana
  • U periodu trajanja obustave nastave zakasnina na posuđenu građu se neće naplaćivati studentima
  • Usluga posudbe članaka iz časopisa vršit će se također putem e-maila, s tim da će studenti i zaposlenici članak iz časopisa dobiti u pdf formatu na svoj mail (mail za narudžbu za obje lokacije središnja knjižnica i Podružnica Kampus je Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. )
  • Usluga bibliometrijskih pretraživanja, informacijskih zahtjeva vršit će se kao i do sada putem maila: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Pratite nas na mrežnim stranicama ili Facebook stranici Knjižnice.