Kako kvalitetno organizirati i upravljati istraživačkim podacima

U sklopu Tjedna otvorenoga pristupa koji se ove godine održava od 19. do 25. listopada, Nacionalni Research Data Alliance (RDA) čvor održati će webinar pod nazivom „Kako kvalitetno organizirati i upravljati istraživačkim podacima“.

U pripremu i održavanje webinara, osim Srca uključene Sveučilišna knjižnica Rijeka, Sveučilišna knjižnica u Splitu, Gradska i sveučilišna knjižnica Osijek te Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu. Na webinaru će se predstaviti nedavno objavljen priručnik „Istraživački podaci – što s njima?“ koji donosi smjernice za upravljanje istraživačkim podacima u svrhu njihovog učinkovitog dijeljenja te ponovne upotrebe u skladu s FAIR (engl. Findable, Accessible, Interoperable, Reusable) načelima.

Datum: 20.10.2020. (utorak)

Vrijeme održavanja: 10:00 – 11:30 sati

Prijava na događaj: REGISTRACIJA

Soba za webinar: Poveznica za ulazak u webinar