Bibliometrijske usluge u Sveučilišnoj knjižnici

Znanstvena indeksiranost i citiranost su jedan od parametara vrednovanja znanstvene produktivnosti akademske populacije. Indeksiranost (tj. zastupljenost znanstvenih radova u pojedinim časopisima) te citiranost znanstvenih radova određenog autora u bazama podataka provjeravaju se prema pravilniku Nacionalnog vijeća za znanost o uvjetima za izbor u znanstvena zvanja prema određenim znanstvenim područjima.

Sukladno navedenom, Sveučilišna knjižnica Rijeka izdaje sljedeće potvrde:
•potvrdu o broju radova objavljenih u časopisima koji su indeksirani u bazi podataka Web of Science
•potvrdu o broju radova objavljenih u časopisima koji su indeksirani u bazi podataka Scopus
•potvrdu o broju radova objavljenih u časopisima koji su indeksirani u bazi podataka Current Contents (od 1998. do danas)
•potvrdu o citiranosti objavljenih radova u bazi podataka Web of Science
•potvrdu o citiranosti objavljenih radova u bazi podataka Scopus (podaci o citiranosti dostupni od 1996. godine)
•potvrdu o faktoru odjeka (Impact Factor) pojedinog časopisa za određenu godinu

Potvrde možete zatražiti od naših djelatnika na pultu informacija ili na mail Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

Napomena:
Kako bismo mogli izraditi tražene potvrde, molimo da provjerite i ažurirate popis radova u Hrvatskoj znanstvenoj bibliografiji – CROSBI te da navedete varijante imena pod kojima ste objavljivali radove (djevojačko prezime, kombinacija prezimena i sl.).
Zahtjevi će biti obrađeni, a potvrde izrađene unutar pet radnih dana.

Naplata usluge
Usluga se pruža osobama učlanjenima u Sveučilišnu knjižnicu Rijeka. Usluga je besplatna za članove Knjižnice.