Probni pristup zbirci akademskih i istraživačkih časopisa Oxford Journals

Obavještavamo Vas da je za čitavu akademsku zajednicu do  4. prosinca 2016. godine osiguran probni pristup zbirci akademskih i istraživačkih časopisa Oxford Journals.

Zbirci možete pristupiti  ovdje.

Oxford Journals je zbirka koja obuhvaća preko 300 naslova s područja prirodnih, društvenih i humanističkih znanosti te medicine i zdravstva. Dostupni su svi časopisi od 1997. godine do danas.

Izdavač ovih časopisa je britanski Oxford Univerity Press (OUP), ogranak Sveučilišta u Oxfordu čija duga povijest u izdavaštvu seže čak do 16. stoljeća. Jedan je od prvih akademskih nakladnika koji je izdao časopis u otvorenom pristupu te predstavio model hibridnog časopisa. Časopisi OUP-a nalaze se u 10% časopisa s najvećim faktorom utjecaja, a na mjesečnoj razini preuzima se oko tri milijuna članaka.

Pregledajte popis časopisaupute za korištenje zbirke.