Sveučilišnoj knjižnici Rijeka dodijeljeno priznanje Knjižnica godine

Sveučilišnoj knjižnici Rijeka dodijeljeno je priznanje Knjižnica godine, a prema odluci  Glavnog odbora Hrvatskoga knjižničarskog društva, održanog 03. srpnja 2015. godine u Zagrebu.  Uz nas priznanje je dodijeljeno i Općinskoj  narodnoj knjižnici Drenovci.

Hrvatsko knjižničarsko društvo dodjeljuje priznanje Knjižnica godine u svrhu poticanja kreativnosti, inovativnosti i unapređivanja kvalitete rada u hrvatskim knjižnicama.
Priznanje Knjižnica godine dodjeljuje se najboljoj knjižnici čija se izvrsnost procjenjuje prema Kriterijima za vrednovanje izvrsnosti za dodjelu priznanja Knjižnice godine, a prema Pravilniku o dodjeli nagrade.

Priznanje Knjižnica godine dobila je Sveučilišna knjižnica Rijeka zbog niza aktivnosti kojima je doprinijela razvoju hrvatskog knjižničarstva tijekom 2014. godine.

U 2014. godini Sveučilišna knjižnica Rijeka osigurala je važne uvjete za razvoj u skladu sa suvremenim trendovima svjetskog visokoškolskog knjižničarstva i postigla odgovarajuće rezultate:

- nabavili smo zajednički poslužitelj i uspostavili cjeloviti skupni katalog Sveučilišta

- uveli smo Discovery servis – objedinjeni pretraživač koji pretražuje sve dostupne izvore informacija na Sveučilištu u Rijeci

- promijenili smo paradigmu knjižničnih zbirki (obuhvaća jednako materijalne i mrežne fondove)

- postignuta je dostupnost cjeline knjižničnih izvora Sveučilišta s jednog virtualnog mjesta

- povećano je korištenje mrežnih fondova za  400%

- povećana je produktivnost osoblja u obradi za 26%

- povećana je posjećenost knjižničnih događaja za 17%

- unaprjeđeni su stručni potencijali osoblja i sustav osiguranja kvalitete

Protekla 2014. godina za Knjižnicu je bila najuspješnija godina u posljednjih deset godina, Sveučilišna knjižnica Rijeka ovim je potvrdila svoje razvojne potencijale.

Dobitnik priznanja „Knjižnica godine“ bit će proglašen na Dan hrvatskih knjižnica, 11. studenoga 2015. godine.